Vuoden 2023 kilpailut

On taas aika osallistua Vuoden Kooikerhondje-kilpailuun!

 
Haussa on vuoden 2023 agility-, toko-, mejä- ja rallytokokoira sekä vuoden näyttelykoira ja vuoden näyttelyveteraani sekä monitoimi-kooiker. Uutena myös vuoden Nosework -koira! Kiertopalkinnot jaetaan voittajille yhdistyksen vuosikokouksessa Helsingissä ensi maaliskuussa.
 
Palkintojen säännöt löydät yhdistyksen sivuilta https://www.kooikerhondje.fi/index.php/fi/ > yhdistys > Palkitut vuoden koirat.
Pistelaskua varten tulokset lähetetään Jonna Heinoselle sähköpostitse jonna.heinonen at gmail.com Lähetä koirasi tulokset 31.1.2024 mennessä.
 
 
Liitä mukaan omistajan/ohjaajan yhteystiedot ja pistelaskuun tarvittavat sijoitustiedot. Muistathan mainita myös koirasi mahdolliset RYP- ja BIS-sijoitukset, sillä ne eivät näy KoiraNetissä. Vuoden näyttelykoiran valinnassa huomioidaan vain Suomessa pidetyt viralliset näyttelyt. Koetuloksista ota kuva lajin kisakirjasta ja tarkenna mitkä tulokset lasketaan mukaan.
 

Hallitus

 

 

Luotu: 26.12.2023 21:18
Kirjoittanut Kaisa Pelkonen