Osallistu Vuoden Kooikerhondje -kilpailuun

On taas aika osallistua Vuoden Kooikerhondje-kilpailuun!
 
Haussa on vuoden 2021 agility-, toko-, mejä- ja rallytokokoira sekä vuoden näyttelykoira ja vuoden näyttelyveteraani. Ensimmäistä kertaa palkitaan myös monitoimi-kooiker. Kiertopalkinnot jaetaan voittajille yhdistyksen vuosikokouksessa Helsingissä lauantaina 6.3.2022 Tuomarinkylän vinttikoirakeskuskessa.
 
Palkintojen säännöt löydät yhdistyksen sivuilta https://www.kooikerhondje.fi/inde…/fi/palkitut-vuoden-koirat
 
Pistelaskua varten tulokset lähetetään Jonna Heinoselle sähköpostitse jonna.heinonen at gmail.com Lähetä koirasi tulokset 31.1.2022 mennessä.
 
Liitä mukaan omistajan/ohjaajan yhteystiedot ja pistelaskuun tarvittavat sijoitustiedot. Muistathan mainita myös koirasi mahdolliset RYP- ja BIS-sijoitukset, sillä ne eivät näy KoiraNetissä.
Vuoden näyttelykoiran valinnassa huomioidaan vain Suomessa pidetyt viralliset näyttelyt. Agilitytulokset, ota valokuva tai skannaa kisakirjan sivut, kerro mitkä nollatulokset haluat laskea laskea tuloksiin mukaan (tulokset eivät ole siirtyneet Koiranettiin, joten sieltä niitä ei voi tarkistaa).
 
Hallituksen puolesta,
Kaisa Pelkonen
Luotu: 02.01.2022 11:07
Kirjoittanut Kaisa Pelkonen