Vuoden koirat 2016 -kilpailu on käynnissä!

On taas aika osallistua Vuoden Kooikerhondje-kilpailuun!
Haussa on vuoden 2016 agility-, toko-, mejä- ja rally-tokokoira sekä vuoden näyttelykoira ja vuoden näyttelyveteraani. Kiertopalkinnot jaetaan voittajille yhdistyksen vuosikokouksessa Lahdessa 26.3.2017.

Palkintojen säännöt löydät yhdistyksen sivuilta www.kooikerhondje.fi > Yhdistys > Näyttely- ja veteraanikoira säännöt / Muiden kilpailujen säännöt

Pistelaskua varten tulokset lähetetään Jonna Heinoselle sähköpostitse jonna.heinonen @ gmail.com
Lähetäkoirasi tulokset 31.1.2017mennessä.
Liitä mukaan omistajan/ohjaajan yhteystiedot ja pistelaskuun tarvittavat tiedot. Muistathan mainita myös koirasi mahdolliset RYP- ja BIS-sijoitukset, sillä ne eivät näy KoiraNetissä. Vuoden näyttelykoiran valinnassa huomioidaanvain Suomessa pidetyt viralliset näyttelyt. Huom! koiran omistaja itse valitsee näyttelyt/kilpailut joiden tuloksilla kisaan osallistuu!

Lähetä myös oma ehdotuksesi perusteluineen Oljenkorsi-palkinnon saajaksi. Oljenkorsi-palkinto vuoden touhukas on jaettu rotua tunnetuksi tehneelle kooikerhondjelle. Edelliset palkinnon saajat näet yhdistyksen kotisivuilta www.kooikerhondje.fi> Yhdistys > Palkitut vuoden koirat

Luotu: 04.01.2017 14:36
Kirjoittanut Sanna Pyykkönen