Agilityn SM-joukkuekisa

Kolmosluokassa kisaava, ilmoittaudu nyt halukkuudestasi kisata SM-kisoissa kooikerhondjeyhdistyksen joukkueessa viimeistään keskiviikkona 29.5.2013 kello 20.00. Sitovat lmoittautumiset Anne Trygg/ anne.trygg(at)mbnet.fi

-säkäluokka
-koiran rekisterinumero
-koiran virallinen nimi
-koiran kutsumanimi
-koiran syntymäaika
-koiran sukupuoli
-koiran omistajan nimi
-ohjaajan nimi
-ohjaajan lisenssinnumero
-yhdistys mitä edustat (ja tältä yhdistykseltä lupa edustaa kooikerhondjeyhdistystä)

Ilmoitamme valinnasta ilmoittautuneille torstaina 30.5.2013, yhdistys ilmoittaa joukkueen.
Tiedot kilpailusta www.agilitysm2013.net/

Etusija on yhdistyksen lisenssillä kisaavilla. Toissijaisesti muut yhdistyksen jäsenet, siten että sm-nollat kasassa olevat ovat heistä ykkössijalla, sitten menestyksen perusteella karsinta muista. Valitaan myös varakoirakko.

Tiedustelu anne.trygg(at)mbnet.fi, luen postejani vain iltaisin.

Joukkue SM-kilpailujen 2013 koirakoiden lukumäärä ja valintakriteerit:

  • joukkueessa on 4 koiraa ja 1 varakoira
  • joukkueen kokonaistulos muodostuu kolmesta (parhaasta) hyväksytystä suorituksesta
  • joukkueeseen valittavien koirien tulee kilpailla 3-luokassa

Lisenssiehtojen mukaisesti kilpailulisenssin haltija voi poikkeuksellisesti edustaa toista SAGIn jäsenseuraa, jonka jäseneksi hän kuuluu, mikäli lisenssinhaltijan oma seura on antanut siihen kirjallisen luvan. Edustuspoikkeuslupa on toimitettava kilpailunjärjestäjän ilmoittamalla tavalla kilpailunjärjestäjälle ennen kilpailuja.

Luotu: 23.05.2013 11:12
Kirjoittanut Sanna Pyykkönen