Pentuneuvonta

Suomen Kooikerhondje ry:n pentuvälitykseen otetaan kaikki Suomen Kennelliiton koirarekisteriin rekisteröitävät kooikerhondjepentueet, jotka kasvattaja ilmoittaa yhdistyksen pentuvälittäjän kautta listalle. Kaikki suunnitelmat, astutukset ja syntyneeksi ilmoitetut pentueet ovat listalla. Kysyjät voivat tiedustella llisätietoja pentueista lisää suoraan kasvattajiltaYhdistys ei vastaa pentuvälityslistalla olevista pentueista/astutuksista, vaan kasvattaja vastaa itse omasta kasvatustyöstään ja pentueistaan. Kysyjiä suositellaan ottamaan yhteyttä myös rodun harrastajiin, jos rotuun tutustuminen kiinnostaa. Listalla olevat harrastajat esittelevät rotua mielellään. 

Jokaisen ilmoitetun pentueen kohdalla kerrotaan, täyttääkö yhdistelmä jalostuksen tavoiteohjelman vaatimukset. Jos vaatimukset eivät täyty, ilmoituksessa kerrotaan syy siihen. Ilmoituksessa mainitaan myös, jos kasvattaja ei ole tehnyt jalostustiedustelua ennen astutusta. Koiran nimeä klikkaamalla pääset tarkastelemaan koiran tietoja (sukutaulu, terveystiedot, harrastustulokset, sisarus- ja jälkeläistiedot) Kennelliiton jalostustietojärjestelmässä.

Suomen Kooikerhondje ry:n pentueneuvonta -sivulla julkaistaan vain yhdistyksen jäsenten ilmoittamat pentueet.

Jos haluat tarjota kodin uutta omistajaa etsivälle kooikerhondjelle, aikuisvälityksestä näet uutta kotia etsivät koirat.

Voimassa olevat jalostusohjeet löytyvät täältä.

Ilmoita pentuesuunnitelmasi, astutukset sekä syntyneet pentueet osoitteeseen tarumaisen (a) gmail.com

 

Kooikerhondjen pentuja


SYNTYNEET

 

Ei syntyneitä pentueita tällä hetkellä.

  

ASTUTETTU  

 

Astutettu 17.03.2021
  Emä Isä
Nimi Cavalriina's Felisa Finella Roosnell Geranium
Syntymäaika 30.01.2015 15.03.2017
Silmät OK (11/2020) OK (02/2021)
Polvet 0/0 0/0
Lonkat B/B A/A
MH-kuvaus/luonnetesti - -
Näyttelyt FI MVA FI MVA
Yhdistelmän sukusiitos (6. sukupolvea)   1,73%
Kasvattaja: Kennel Rubydrop's / Karoliina Vainio   Yhdistelmä täyttää jalostuksen tavoiteohjelman vaatimukset.

 

Pentuja suunnitteilla vuodelle 2021

 

Kennel Chirpy kevät 2021

Kennel Novalight's kevät 2021

Kennel Roosnell kevät 2021

Kennel Cavalriina's kevät/kesä 2021

 

 

Last Updated: Monday, 19 April 2021 14:39